Kubilas ir pirtis

KUBILAS

„GOJAUS ATGAIVA“ esanti medinė statinė yra lauke, 4 tonų vandens, po atviru dangumi ant  Nevėžio upės kranto. Tai suteikia, apart šios atsipalaidavimo priemonės teikiamų įprastų savybių, papildomą galimybę - gerėtis natūralios gamtos vaizdiniais ir žvaigždėtu dangumi.

Taip pat, pasimėgavę kubilo teikiamu malonumu, galite pasinerti į Nevėžį…

   

Kubilas yra gana paprastas įrenginys. Tai – medinė statinė su karštu vandeniu. Vanduo įkaista iki 40-50°C . Tačiau po 10 minučių kaitinimosi jūsų pulsas gali pakilti iki 120 dūžių per minutę, todėl neįpratusiems gali šiek tiek svaigti galva. Patartina po šios pirties pailsėti. Medikai išsiaiškino, kad tokia paprasta procedūra kaip kaitinimasis kubile, turi puikų profilaktinį poveikį nuo gripo, slogos, o taip pat padeda sergant reumatu, nervų ir širdies–kraujagyslių ligomis, medžiagų apykaitos sutrikimais.

 

PIRTIS

GOJAUS ATGAIVA“ sodyboje esanti pirtis yra universali, kombinuota. Pagal Jūsų norus ir pageidavimus, pirtį užkursime kaip rusišką arba kaip suomišką sauną.

   

Visai čia pat yra gaivinanti Nevėžio upė arba teritorijoje esantis ežerėlis… 

  

  

Plačiau apie pirtis ir „pirtinimosi“ procesą...

Sauna, arba suomiška pirtis, skiriasi nuo garinės (rusiškos) tuo, kad karštis joje yra sausas. Tokį organizmui lengviau pakelti nei drėgną, kūnas kur kas labiau prakaituoja. Paprastai saunos temperatūra siekia 70–130 °С, o kartais – net 200 °С, drėgmė – 5–20 proc.  Tuo tarpu garinė pirtis, dar vadinama rusiška – pasižymi itin aukštos drėgmės karštu oru, kuris išgaunamas pilant vandenį ant įkaitintų akmenų.

Kaitintis pirtyje patariama praėjus 1-2 valandoms po valgio. Jei jaučiamas nuovargis, prieš pirties procedūras būtina šiek tiek pailsėti.


Rusiška pirtis nėra greito naudojimo objektas – tai visas ritualas, reikalaujantis daugiau laiko nei suomiška pirtis. Prieš eidami į pirtį ant galvos galite užsidėti specialią veltinio kepuraitę – tai sumažina karščio pojūtį ir padeda apsaugoti plaukus. Lankytis pirtyje patariama 3–6 kartus, vienas seansas neturėtų trukti ilgiau kaip 12 minučių, po kiekvieno jų atsivėsinama priepirtyje, per paskutines pertraukėles galima išbandyti kitokias procedūras – palįsti po šaltu dušu, pasivolioti sniege ar netgi išsimaudyti Nevėžio upėje. Tokie ryškūs kontrastai grūdina organizmą, padeda atsikratyti depresijos, apatijos, tačiau rekomenduojami tik sveikiems ir patyrusiems pirties mėgėjams.

Pirtis yra vertinga savo garais. Pasikaitinus pirtyje ir išsipėrus vanta, iš organizmo pašalinama labai daug toksinių medžiagų, kurios kaupiasi žmogaus odoje. Ant įkaitintų akmenų galima užpilti ne vien tik vandens, bet ir įvairių vaistinių augalų: eukalipto, mėtų, čiobrelių, jonažolių, ramunėlių, šalavijų ir kitų antpilų. Šiais garais yra gydoma nemažai ligų. Žiemą garinėje pirtyje patariama kaitintis ne mažiau 20-30 minučių bent kartą per savaitę.

Pirmąsyk pasigarinus tik sušylama, atveriamos poros, atmirksta oda, tad po šio seanso rekomenduojama nuplauti nuo kūno nešvarumus. Po antrojo galima nušveisti odą druska. Pertis vantomis pradedama jau kaip reikiant įkaitus. Šiltame vandenyje išmirkyta vanta iš pradžių tik švelniai braukoma per kūną, paskui pereinama prie stipresnių paplekšnojimų. Vanotis geriausia gulint, bet galima ir sėdint, tik šiuo atveju kojos turi tvirtai remtis į grindis. Vantos turi būti prisotintos oru, bet ne vandeniu, todėl įėjus į pirtį, vanta reikia pamosuoti sau virš galvos ir taip palaikyti kelias minutes, kad gerai įkaistų nuo palubėje tvyrančio karšto oro.

 

  

   

kubilas ir pirtis (2).jpg kubilas ir pirtis (1).jpg kubilas.jpg prie lankytinos vietos ir pasiplaukiojimu upeje (2).jpg